„DZIADEK DO ORZECHÓW” I „JEZIORO ŁABĘDZIE” NA WYSPACH KANARYJSKICH

"DZIADEK DO ORZECHÓW" I "JEZIORO ŁABĘDZIE" NA WYSPACH KANARYJSKICH

„DZIADEK DO ORZECHÓW” I „JEZIORO ŁABĘDZIE” NA WYSPACH KANARYJSKICH

BALLET DE MOSCÚ  (Balet moskiewski) powraca na Wyspy Kanaryjskie z „Jeziorem łabędzim” i „Dziadkiem do orzechów”.

 BALLET DE MOSCÚ  powraca na Wyspy Kanaryjskich już po raz trzeci w tym roku. Będziemy mogli zobaczyć dwa przedstawienia: „Jezioro łabędzie” i „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego.  Zespół wykona „Dziadka do orzechów” w Auditorium w Los Cristianos na Teneryfie (8 grudnia) i Kongres Palace Fuerteventura  (11 grudnia). Natomiast w Alfredo Kraus Auditorium w Las Palmas 9 grudnia będzie można zobaczyć „Jezioro łabędze” a 10 grudnia, w sobotę, „Dziadka do orzechów”.

BALLET DE MOSCÚ  to renomowana grupa, która na świecie zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. Powodem tego jest fakt, że prezentuje on perfekcyjną technikę baletową i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych Rosji i Ukrainy. Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.

„Jezioro Łabędzie”, jest najsłynniejszym i uwielbianym przez publiczność baletem Piotra Czajkowskiego. Nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca od kilku lat. Wątki miłosne, jak i dramatyczne przeplatają się ze sobą, niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo potęgowane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną w choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie.

Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów BALLET DE MOSCÚ  pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w światowej czołówce. Na jego sukces składa się dążenie do perfekcji, która jest zasługą nieustających prób, godzin ćwiczeń i doskonałej spójności choreograficznej. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.

Według słów reżysera i założyciela BALLET DE MOSCÚ, Timura Fayzieva, życie tancerza „wymaga całkowitego zaangażowania.” „Wielogodzinne codzienne próby, spartańskie życie, prowadzące do poprawy techniki tańca, kontrolowanie godzin odpoczynku i snu”.

Timur Fayziev założył BALLET DE MOSCÚ w 1989 roku, utworzony przez kilku czołowych tancerzy i choreografów Baletów Rosyjskich jak Bolszoj i Stanisławskiego.

BALLET DE MOSCÚ ma bogaty repertuar, który zawiera tytuły  takie jak ” Jezioro łabędzie ”, ”Dziadek do orzechów”, Śpiąca królewna „,” Sen nocy letniej ” oraz  najnowsze produkcje: „Carmen”, „Don Kichot” i „Romeo i Julia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.